Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

EĞİTİM GİBİ GÜÇLÜ YATIRIM DA ŞART

EĞİTİM GİBİ GÜÇLÜ YATIRIM DA ŞART
23 Aralık 2018 14:11

Van OSB Başkanı Aslan: Van’a yeni ve güçlü yatırımcı şart!

Van Organize Sanayi Bölgesi (Van OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Van’ın, çeşitli sektörlerde üretim yapacak yeni ve güçlü yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirtti.


Beş etaptan oluşan Van OSB’de, 3 etapta yer alan yaklaşık 130 sanayi kuruluşu kimya, mobilya, tekstil, gıda ve inşaat sektörü alanında, mermer ve kilit taşı üretiminde faaliyet yürütüyor. Beşinci etabı henüz yapım aşamasında olan Van OSB’nin 4. Etabı da, altyapı düzenlemesi tamamlanarak, faaliyete hazır hale getirildi. 23 parselden oluştuğu belirtilen 4. Etap, şimdi yatırımcıyı bekliyor.


“Yeni ve güçlü yatırımcı bekliyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, “Van’ın, tarım ve imalat sanayi alanında ciddi bir sıçrama gerçekleştirmeye ihtiyaç duyduğunu” söyledi. Bu nedenle de, Van’ın, çeşitli sektörlerde üretim yapacak yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirten Aslan, “Van’ın, yeni ve güçlü yatırımcılara ihtiyacı var. İl olarak bölgesel kalkınmışlık farkını göz önünde bulundurduğumuzda, bu açığı ancak böyle kapatabiliriz” dedi.


“4. etapta yer alabilirler”

Van’a yatırım yapmayı düşünecek yatırımcı için OSB’nin 4. Etabının hazır hale getirildiğini ifade eden Aslan, şöyle devam etti: “Şimdiye kadar 3 etapla üretim gerçekleştiriyorduk, biz şimdi 4. Etabı da yatımcı için hazır hale getirdik. Bütün altyapısı tamamlanmıştır. Sanayicinin hizmetine açmış bulunmaktayız. Hem yurt içinden hem de yurt dışından talep bekliyoruz. Üretime ve istihdama katkı olması için her taraftan yatırımcı bekliyoruz. Gelip 4. Etaptaki sanayi parsellerimizde üretimlerini gerçekleştirebilirler.”


Van’ın yatırım ve ticaretteki yeri

Van’ın, yatırım ve ticaret için uygun şartlara sahip bir il olduğuna dikkat çeken ve yatırım için gelecek olanlara her türlü desteği sağlayacaklarını ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

“İlimiz bölgenin ve Türkiye’nin en güzide illerinden biridir. Jeopolitik ve jeostratejik konumu nedeniyle İpekyolu güzergâhında bulunması her zaman uluslararası ticarete açık konumunu korumuştur. Genç nüfusla en avantajlı il konumundayız. İlimizi kalkındıracak yegane güç de tarımsal ve sanayi üretimidir. Büyümeyi realize edebilmek için istihdamı sağlamak için en büyük güç tarım ve imalat sanayi sektörüdür. Bu alanlarda yeni ve güçlü üreticilere ihtiyacımız var. Buradaki kaynaklarımızı harekete geçirmeden istihdamı ve ekonomik refahı sağlayamayız. O nedenle de, yatırım yapmaya gelecek olan her yatırımcının yanında ve hizmetinde olacağız. Hem OSB olarak, hem de ildeki tüm dinamikler olarak. Üniversitemizle beraber, diğer kurumlarımızla beraber, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki gelip Van’ımıza yatırımlarını gerçekleştirsinler. Biz hizmeti, zevkle sunacağız.”


Yorum Ekle

kod


MEMLEKETİM VAN KAPAK

Şifa kaynağı

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR

Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN