Türkmenoğlu Anatolia
Vantb

AYAĞA KALK HOŞAP!

AYAĞA KALK HOŞAP!
22 Ekim 2019 15:52

Gürpınar Belediye Başkanı Tanış: "Türkiye’nin en ihtişamlı 10 kalesinden biri olan Hoşap Kalesi’ni bu proje ile ayağa kaldıracağız."

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Hoşap Projesini Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e yerinde sundu. İşte belediyeden yapılan açıklama:


“Geçtiğimiz yıl Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sedat Kasap'ın mevlit programına katılmak üzere Güzelsu Mahallesine gelen Vali Bilmez, beraberindeki heyetle beraber Ayağa Kalk Hoşap Projesi’ni yerinde inceledi.


Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardığı proje ile Hoşap, tarihi dokusuna uygun yeniden ayağa kaldırılması öngörülüyor. Başkan Tanış’ın seçim vaatlerinden biri olan Ayağa Kalk Hoşap projesiyle yeni yaşam alanı içerisinde yeşil alan, tarihi alan örüntüsü ve sosyal donatı alanları bölgeye kazandırılacak.


35 bin m2’lik rekreasyon ve peyzaj alanı olan proje için bakanlık onayını alan Başkan Tanış, projeyi Vali Bilmez ve beraberindeki heyete sundu. Proje alanlarını tek tek gezen Vali Bilmez, Van’ın önemli bir tarihi ve kültürel mirası olan Hoşap Kalesi’nin bu proje sayesinde turizme ve bölge insanına önemli katkılar sunacağını ifade etti.


Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Tanış ise uzun emekler neticesinde proje de önemli bir yol kat ettiklerini aktardı. Bu tür büyük projelerin zaman gerektirdiğini belirten Başkan Tanış, “Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Hoşabı yeniden ayağa kaldıracak bu mega proje için durmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Sayın Valimize projemizi yerinde sunduk. Karayolları Bölge Müdürümüz ve Büyükşehir ilgili daire başkanlarımıza projemize verdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle Hoşap hak ettiği hizmetle buluşacaktır” dedi.”

 


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN