Türkmenoğlu ve Mutad
Vantb

ÇELİK YÜREKLİ BAŞHEKİME SELAM OLSUN..!

ÇELİK YÜREKLİ BAŞHEKİME SELAM OLSUN..!
07 Kasım 2019 00:22

SEBAHATTİN isminin anlamı güzellik. ÇELİK gibi yüreğiyle binlerce insana sağlık hizmeti vermek için güzel güzel çalışıyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, göreve geldiği günden beri bölge insanına şifa dağıtmak için emek veriyor. Memleketim Van’a konuşan Başhekim Doç. Dr. Sebahattin hoca, yaptığı bazı çalışmaları anlattı.   


Vali Bilmez’e teşekkür etti

“Öncelikle çalışmalarımızda bize büyük destek veren Sayın valimiz Mehmet Emin Bilmez’e teşekkür ediyorum. Sayın valimiz bize büyük bir moral olmaktadır. İnşallah hep birlikte Van’ımızı sağlık alanında daha iyi yerlere getireceğiz. Doktorların 400 gün olan zorunlu hizmet süresini 550 güne çıkarılması konusunda sayın valimizin büyük emeği vardır.”


Van’ın sağlık yükünü taşıyoruz

“Hastanemiz Van’ın sağlık yükünün yaklaşık yüzde 80’nine cevap veriyor. Günlük ortalama 10 bin ile 12 bin arasında ayaktan hasta muayene ediliyor. Muayene yapan (klinisyen) 252 doktorumuz bulunmaktadır.”


Çocuklar mutlu olsun diye

Çocuk Acil Servisi önündeki oyun parkının zemini çocuklarımız yaralanmasın diye kauçuk parke ile döşedik. Çoçuklar hep mutlu olsun diyoruz. 

Minik Hayaller Çoçuk Bağış Mağazası’na yapılan destekler minikleri mutlu ediyor. Çocukları sevindirmeye devam edelim. 


Erciş’te şube açtık

‘Daha önce hastanemizde açtığımız Minik Hayaller Çocuk Mağazası’nın ilk şubesini Erciş’te hizmete açtık. Yeni doğan bebeklerimizin ihtiyaçlarını karşılayan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.”


Her doğan bebek için fidan dikiliyor

“Van İl Sağlık Müdürlüğü, hastanemiz ve Edremit Belediyesi tarafından "Her Bebek İçin Bir FidanProjesi" kapsamında doğan her bebek için 600 fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimlerimiz devam ediyor.”


Uluslararası tanıtım yaptık

“Bizzat kendim İngilizce konuşarak hastanemizi uluslararası alanda tanıtan video yayınladık.”


Profesyonel hizmet veriyoruz

“Meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog içerisinde çalışıyoruz. Yüksek düzeyde profesyonellik, eş güdüm, takım ruhu ve kurum organizasyonu gerektiren çocuk kalp damar cerrahisi ameliyatlarını hastanemizde gerçekleştiriyoruz.” 


Randevu konusunda yardımcı oluyoruz

“Hastalarımızın yüzde 43’ü randevu almadan hastaneye gelmesine rağmen, vatandaş mağdur olmasın diye hastalarımıza poliklinik yapıyoruz. Ayrıca hastanemizin sekreteryası aracılığıyla web üzerinden hastalarımıza randevu alıyoruz.”


Madde bağımlılığına karşı mücadele

“Madde bağımlılığı ile mücadele projemiz kapsamında hastanemiz tarafından hazırlanan kitabımız çıktı. Bu kapsamda ilk olarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesince kitap hazırlanmıştı, ikincisi ise Van Eğitim ve Araştırma Hastanemizce hazırlandı. Karanlıktan Aydınlığa Bağımlılık isimli kitabımız, bağımlılıktan özgürlüğe hikayeler içeriyor.”


Diğer hizmetler

Eski İstanbul Hastanesi hizmet vermeye başladı. Uzun emekler sonunda, prestijli UROLOGY Dergisi’nde yayınlanan araştırmamız oldu. Emeği geçen araştırmacı arkadaşlarımı tebrik ederim. Yapay zekanın klinik bilimlerde uygulanmasına ilişkin araştırmamız da yayınlandı. 


Marangozhane kuruldu

“Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren marangozhanede, tecrübeli zanaatkâr teknisyenlerimizin beceri ve hünerleriyle, kendi masasını, koltuğunu, dolabını üreten hastane konumunda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Edremit Belediyesi ile ortak proje kapsamında hastanemizin bahçesine ‘Atık Getirme Merkezi’ni kurduk.”


Altgeçit açıldı

“Bölge hastanesi altgeçidinin bir an önce hizmete açılması konusunda çaba gösterdik. Fedakarlık gösteren Sayın Zahir Kandaşoğlu’na teşekkür ediyorum.”Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN