Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

ŞİİR ERDEMLİKTİR!

ŞİİR ERDEMLİKTİR!
06 Aralık 2019 21:01

Mehmet Erdemoğlu MTAL’de şiir ve müzik dinletisi...

Van'ın İpekyolu İlçesine bağlı Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde şiir müzik dinletisi gerçekleşti. 

Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu'nun işbirliği ile yapılan şiir dinletisine Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Ayşin'in yanı sıra Memur Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca, Tügva Van İl Başkanı Tamer Özsoy ve çok sayıda davetli katıldı. 

Özellikle 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin büyük bir ilgi gösterdiği dinletide okunan şiirler ile duygulanan dinleyiciler,  ozan Hüsamettin Ergül'ün okuduğu türkülerle coştukça coştu. 

Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu ( VANSET ) üyelerini temsilen şairler Müştehir Karakaya, Orhan Demirtaş, Ercan Ulutaş, Ercan Türker, Hicran Memiş, Neyzen Aziz Saydut ve Kemanist Ercan Özdinç dinleti programını icra ettiler.

Şiir Dinletisi etkinliği ile ilgili açıklama yapan  Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Aydın " Bugün okulumuz için özel ve güzel bir gün oldu. Değerli sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Gerek okunan şiirler olsun, gerek söylenen türküler olsun bizi ziyadesiyle duygulandırdı. 

Bugünkü programımıza katılan başta 

Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Ayşin,e  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç , Memur Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca, İpekyolu Eğitim Birsen Şube Başkanı Harun Yeşilova, Tuşba Eğitim Birsen İlçe Başkanı Mehmet Şahin Yavuzer,  Tügva İl Başkanı Tamer Özsoy, Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Aydın, Mehmet Erdemoğlu  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcıları Ahmet Mekan Akkuş, Erdal Bulut, Şaban Aydemir, Yavuz Ağdaş ile okul öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim saygı ve sevgilerimi sunarım " dedi.

Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu Başkanı Orhan Demirtaş ise "Bizim için kültür ve sanat adına rutine gelen programlarımızdan birindeyiz. Ancak biliyoruz ki her etkinlik her dinleti ayrı bir öneme sahiptir. Bu vesile ile güzel bir program olmasını temenni ederim " diyerek sözlerini noktaladı. 

Program katılımcılara verilen plaketler ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

Haber  : Gönüllü Ercan Ulutaş 


Yorum Ekle

kod


MEMLEKETİM VAN KAPAK

Şifa kaynağı

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR

Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN