Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

VAN ESNAFINA TEŞEKKÜR ETTİ

VAN ESNAFINA TEŞEKKÜR ETTİ
16 Mart 2020 20:13

VANESOB Başkanı İsa Berge, virüsü fırsata çevirmeyen Van esnafına teşekkür etti.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, korona virüs ve fiyat konusunda açıklama yaptı. İşte o açıklama:

 

“Korona virüsünün Türkiye’de görülmesi üzerine vatandaşlarımız, gıda, kolonya ve hijyen ürünlerine büyük bir rağbet göstermiştir. Bunun üzerine reyonlardaki ürünler bir anda tükenmiştir. Reyonları yeniden doldurmak isteyen esnafımız, ürünleri farklı bir fiyattan satın almıştır. Haliyle yeni gelen ürünler önceki ürünlere göre biraz daha farklı bir fiyattan satılmak zorunda kalınmıştır. 


Örneğin bayramdan bayrama veya misafirlikte değerlendirilen kolonyaya artan talep piyasadaki tüm kolonyaların satılmasına neden olmuştur. Yeni gelen kolonyalar da eski fiyattan değil zamlı fiyattan esnafımıza ulaşmıştır yani Türkiye genelinde artan zamlar kolonyaya da yansımıştır. Dolayısıyla fiyat farkı esnafımızdan değil zamlı ürünlerden kaynaklanmıştır. Her yeni alınan ürün zamlı geldiğinden esnafımız da zamlı satmak zorunda kalmıştır. Söz konusu fiyat artışı yoğun talep üzerine gelen her ürünün yenisinin zamlı olmasından kaynaklanmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre Van’da korono virüsü fırsatçılığa çeviren bir esnafımıza rastlanmamıştır. Nitekim belediyelerimizin yaptığı denetimlerde de fırsatçılık yapan esnaf tespit edilememiştir. 


Duruma hassasiyet gösteren ve fırsata çevirmeyen esnafımıza teşekkür ediyoruz. Bunun yanında stokçuluk anlayışı ile hareket eden esnafımız da varsa kınıyoruz. Bugüne kadar esnafımız ile ilgili herhangi bir şikayet bize ulaşmamıştır. Virüsü fırsata çevirmek isteyen esnafımızı da uyarıyoruz. Ne olursa olsun her zaman milletimizin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.” 

  

Yorum Ekle

kod


Necmettin yörük- 5 yıl önce
Vergi lerin faizini silin borçlarımızı ödeyelim

MEMLEKETİM VAN KAPAK

Şifa kaynağı

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR

Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN