Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

TEDBİRLER KONUŞULDU

TEDBİRLER KONUŞULDU
19 Mart 2020 10:31

Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığında toplanan genişletilmiş il hıfzıssıhha kurul toplantısında koronavirüse karşı alınan ve alınacak yeni tedbirler konuşuldu.

Valilik Ali Paşa toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın genel koordinasyonu ve Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de kurumlar tarafından alınması gereken önlemler görüşüldü.

Toplantıda konuşan Vali Bilmez, her kurumun üzerine düşen sorumluluğu özverili bir şekilde yerine getirmesinin büyün önem arz ettiğini söyledi. 

Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Vali Bilmez, “İnşallah ülke olarak en az zararla süreci atlatırız. Tedbirlerimizi elden bırakmayacağız. Hijyen kurallarına uymalıyız bu konuda vatandaşlarımızı da gerekli şekilde uyarmalıyız. Bireysel temizliğimize dikkat etmeliyiz. Ne ailemizi ne de çevremizi riske atmadan hareket etmeliyiz. Fahiş fiyatlara karşı denetimlerimiz devam ediyor, devam edecektir de. Sınırımızdaki tedbirleri de sıkı tutuyoruz” dedi.
 
Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN