Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

KORONA TEDBİRLERİ KONUŞULDU

KORONA TEDBİRLERİ KONUŞULDU
20 Mart 2020 09:39

Van OSB, 2020 yılının ilk müteşebbis heyeti toplantısını yaptı.

Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Memet Aslan, 2020 yılının ilk müteşebbis heyeti toplantısının yapıldığını söyledi. İşte yapılan açıklama: 

“2020 yılının ilk Müteşebbis Heyeti Toplantımızı Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez Beyin Başkanlığında Değerli Kurul Üyelerimizin teşrifleriyle OSB Fuar ve Kongre Merkezi toplantı salonumuzda gerçekleştirdik. 

Öncelikle kıymetli üyelerimizin sağlıkları düşünülerek gerekli tedbirlerin ışığında başladı. Hassas ve kritik bir süreçte geçtiğimiz bu günlerde üretimin aksamaması ve yeni üretim ve istihdam alanlarının yaratılması için toplantıya teşrif eden tüm üyelerimize başta Sayın valimiz olmak üzere teşekkür ederiz. Küresel bir krize dönüşen korona virüsünün ilimizin sosyal, turizm, ticaret ve üretim üzerindeki etkileri konuşuldu. Alınan önlemlerin önemine değinildi ve alınan bu önlemlere daha sıkı uyulması konusunda topyekun bir duyarlılık sergilenmesi konusunda hem fikir kalındı. Esnafımızın ve tüccarımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması için hepimizin üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek kısa sürede bu virüs illetinden kurtulmamız lazım. İlimizin üretimini ve istihdam potansiyelini yukarı çekmek için yeni arsa tahsislerinde bulunduk. Sanayi bölgemize yeni yatırımcı kazandırdık.

Üç aylık gelir gider tablolarını incelendi. Yapılanlar ve yapılacak olanlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantının ilimize ve sanayimize hayırlar getirmesini diliyorum. Toplantıya katılım sağlayan tüm üyelerimizi başta sayın valimiz olmak üzere saygıyla selamlıyorum.”


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN