Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

ÇALIŞMALARI AÇIKLADI

ÇALIŞMALARI AÇIKLADI
10 Temmuz 2020 23:04

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, çalışmaları kamuoyuna açıkladı.

İşte yapılan açıklama:

"Ak Parti Van İl Başkanlığı olarak Kovid – 19 Pandemi süreci sonrası Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda saha çalışmalarımıza yoğun bir programla başladık. Bu çalışmalar kapsamında tüm ilçelerimiz ile Van merkezde alan çalışması gerçekleştirdik. Yüzlerce teşkilat mensubumuzun katıldığı saha çalışmasında ana cadde ve ara sokaklardaki esnaflarımız ziyaret edildi, sorun ve sıkıntıları dinlendi. Bu çalışmalarımızı aralıklarla devam ettireceğiz.

 

Kıymetli basın mensubu arkadaşlarım;

Saha çalışmalarının yanısıra, Türkiye genelinde partimiz tarafından başlatılan, yeni üye kayıt ve mevcut üye güncelleme çalışmalarımızı da hem alanda ve hem de internet üzerinden başlattık. Kısa sürede partimize gösterilen ilginin çokluğu bizleri çok mutlu etmiştir. Üye kayıtlarımızı pandemiden kaynaklı olarak sosyal mesafe kuralları kapsamında internete taşıdık. Bu sebeple, www.akuyelikvan.org internet sayfasını oluşturarak, partimize gönül vermiş, ancak bunu taçlandıramamış hemşerilerimizin üye kayıtlarını kolaylıkla yapmalarını sağladık. Yeni üye kayıt çalışmalarında Van olarak hedefimiz yüksek tutuyoruz ve inşallah çok iyi sonuçlar elde edeceğiz.

 

Ankara’da önemli temaslar

Bu çalışmalar ile birlikte geçtiğimiz ay sonu ilçe başkanları, Belediye Başkanları ve Milletvekillerimizin katılımı ile Ankara’da önemli temaslar gerçekleştirdik. Vanımızın geleceği açısından önemli birçok fikir ve projeyi, Bakanlarımız ve onların çalışma arkadaşları ile paylaştık. Ankara ziyaretimize Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı  Dr. Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Görüşmeler kapsamında Vanımız için hayati önem taşıyan konuları gündeme getirdik ve bir çoğunu kararlaştırarak uygulanmasındaki tıkanıklığı giderdik. Bu ziyaretlerimizin geri dönüşlerini inşallah en kısa sürede alacağız.

 

Takibini Yaptığımız Projeler

Kıymetli basın mensuplarımız, görevlerimiz içerisinde teşkilatlarımızın sağlıklı oluşumunun yanısıra ilimizin gelişiminde de aktif rol üstlenmektir. Bu konuda ilimiz için kısa vadede mega anlamı taşıyan bazı projelerin takibini en üst düzeyde devam ettiriyoruz.

· Bunların başında Van Kalesi’nin güney bölgesinde yer alan eski Van şehrini yeniden ayağa kaldırarak ilimiz turizmine kazandırmaktır. Bu konudaki girişimlerimizi sürdürüyoruz.  

 

· Yine ilimiz turizmi için çok önemli bir yeri olan Hoşap Kalemizin çevre düzenlemesi ile ilgili projemizi Gürpınar Belediyemiz öncülüğünde hayata geçireceğiz.

 

· Çevre yolu ile ilgili tarafların bir araya gelmesi ve projenin bu yıl sonuna kadar hayata geçmesi için çabamız devam ediyor.

 

· Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Enstitüsü’nün Vanımıza kurulması ile ilgili başlattığımız girişimler sonuç verdi. Bu enstitümüzü çok önemsiyoruz.

 

· Ayrıca Norduz Koyununun markalaşmasına yönelik çabamızın ardından bilimsel inceleme başlatılıyor olması sevindiricidir.

 

· Karayolları Kavşağı ile Otogar Kavşağı arasında üst geçit yapılmasına yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ilettiğimiz talebimiz uygun görüldü. Bu kavşağımızın yapımına en kısa sürede başlanacaktır.

 

· Vanımızın ve ilçelerimizin millet bahçelerine kavuşması yönündeki çabamız inşallah en kısa sürede tamamına erecektir.

 

İlimizin daha yaşanılabilir hale gelmesi için çaba sarfeden başta Bakanlarımıza,  Milletvekillerimiz Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas’a, Valimiz M.Emin Bilmez’e ve kurum amirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN