Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

“BİRLİĞE VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN

“BİRLİĞE VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN
30 Temmuz 2020 17:53

Türkmenoğlu’ndan kurban bayramı mesajı: “Kurban bayramı birliğimize ve kardeşliğimize vesile olsun”

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu yayınladığı bayram mesajında, tüm islam aleminin Kurban Bayramını tebrik etti.

Kurban Bayramı’nın “manevi değerler ” temelli olduğunu, devamında birlik beraberlik ve kardeşliğe vesile olduğunu belirten AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,” Dini bayramlar, İslam âlemi ve insanlık için çok büyük fırsatları barındırır. Bizler, yardımlaşma temeline dayanan Kurban bayramını fırsata dönüştürerek birlik ve beraberliğimizi artırmalı, küslükleri bertaraf etmeli, ülkemizin selameti için her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmeliyiz.” dedi. 

Türkmenoğlu ayrıca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle vatandaşları da uyararak,” Temizlik, dinimizin temel vasıflarından biridir. Kurban kesecek olan hayırseverler ve Van halkımız Kovid-19 salgını sebebiyle çok daha hassas davranmalıdır. Toplu bayramlaşmadan kaçınılmalı, her şeye rağmen sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmalıdır. Ayrıca yaşlılarımızı yalnız bırakmamalı, telefonla dahi olsa bayramlarını kutlamalıyız. Bu vesile ile Van halkı başta olmak üzere ülkemizin ve tüm islam aleminin Kurban bayramını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN