Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

VALİ BİLMEZ SINIRDA ASKERLERLE BAYRAMLAŞTI

VALİ BİLMEZ SINIRDA ASKERLERLE BAYRAMLAŞTI
31 Temmuz 2020 14:20

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İran sınırındaki birlikleri ziyaret ederek askerlerin bayramını kutladı.

Sabaha karşı helikopterle İran sınırındaki Çaldıran İlçesine gelen Vali Bilmez ve beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ile İl Müftüsü Ömer Keskin, Çaldıran Soğuksu Hudut Karakolu’nda Çaldıran Kaymakamı Adem Can, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, 6. Hudut Tugay Komutanı  Piyade Albay İlker Ertuğrul tarafından karşılandı. Vali Bilmez ve beraberindekiler burada bayram namazı kılıp, askerle bayramlaştı.


Askerlerle tek tek bayramlaşan Vali Bilmez, daha sonra Yaşkütük Jandarma Karakol Komutanlığına geçerek, görevli askerlerin de Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Askerlerle bir süre sohbet eden Vali Bilmez, vatanın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden görev yapan ve bölücü terör örgütüne karşı kahramanca mücadele veren askerleri kutlayarak, görevlerinde başarı diledi.


Vali Bilmez, daha sonra Tavşantepe Jandarma Üs Bölgesine giderek burada askerlerle bayramlaştı. Nöbetçi kulelerini gezerek üs bölgesi hakkında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit’ten bilgi alan Vali Bilmez, askerlere zorlu bir bölgede görev yaptığını ve Allah’ın izniyle bu bölgede  terörü söküp çıkaracaklarını ifade etti.


Vali Bilmez ve beraberindekiler askerlerle toplu fotoğraf çektirdikten sonra ziyaretlerini  tamamlayarak helikopterle ilçeden ayrıldı. Son olarak Edremit ilçesindeki polis ve jandarma Müşterek Uygulama Noktasına da bayram ziyaretinde bulunan Vali Bilmez, güvenlik güçleri ve vatandaşla bayramlaştı.


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN