Türkmenoğlu
Lokman Hekim

REZALET ÜSTÜNE REZALET...

REZALET ÜSTÜNE REZALET...
17 Eylül 2020 04:19

Bağımsız Diyanet Sen Van il Başkanı Müşerref Halak, karikatür ile İslam’a ve Osmanlı’ya hakaret edilmesine tepki gösterdi.

İslam'a ve Osmanlı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle Turkcell’e tepkiler sürüyor. Yazılı açıklama yapan Bağımsız Diyanet Sen Van il Başkanı Müşerref Halak, Yaptıklarını komik mi buluyorlar? 

Bunlara ciddi ciddi gülümseyen bir kitle var mı acaba? Muhakkak vardır... Ancak Allah'ın adaleti de muhakkak vardır.” dedi. 


Bunlar bu cesareti nerden alıyor? 

“Karikatür adı altında hem dinî kutsallarımızla hem de Osmanlı ile dalga geçmek özgürlükten başka her şeydir.” diyen başkan Halak, “Hadsizliktir, edepsizliktir, terbiyesizliktir. 

Sadece Turkcell değil karikatürleri çizen Erdil Yasaroglu da haddini bilecek. İki çift sözümüz var Turkcell denen sözüm ona firmaya. İslam dinine hakaret etmek ve harekete destek vermek size eğlenceli geliyor olabilir ama bu ülkede İslam dinine saygılı olacaksınız ve özür dileyeceksiniz! ve mahkeme önünde hesap vereceksiniz. Siz milleti uykuda zannediyorsunuz ama operatör değişiklikleri ile tepetaklak olacaksınız. Bu millet sizin bu hadsizliğinizi affetmeyecek bilesiniz.” ifadelerini kullandı. 


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN