Türkmenoğlu
Lokman Hekim

"VAN'DA İŞLER YARIM YAMALAK"

"VAN'DA İŞLER YARIM YAMALAK"
17 Ekim 2020 10:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Van'a gelmesine sayılı günler kala, SP'den çarpıcı açıklama!

SAADET PARTİSİ VAN İL BAŞKANLIĞI, Van'da islerin yarım yamalak kaldığını açıkladı. İşte yapılan açıklama:


"Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu hafta ki gündemimiz önümüzde ki günlerde ilimize gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ilimizde yapılmaya kalkılan ve yarım yamalak bırakılan işleri hatırlatmaktır.

1-Van Çevreyolu 10 yıldan fazla süredir yapımına başlanmış yarım bırakılmış ve her ay farklı şekillerde söz verilmiş netice olarak yarım yamalak kalmıştır.

2-Van Şehir Stadyumu defalarca söz verilmiş portatif tribünler yapılmış ve bir türlü yeni stadyum noktasında adım atılmamıştır.

3- Van Şehirler arası otobüs terminali bir türlü yenilenmemiş yanı başına ek bina yapılarak çözüm üretilmeye çalışılmış sonuç olarak şehrimize yakışmamaktadır.

4-Şehrimizin en merkezi noktasında Van City adında bir Avm yapılmış ve işlevsiz bir hal almış hali hazırda satışa çıkarılması gündeme getirilmiştir.

5-Van Kent Meydanı yapılacak diye tarihi Van Müzesi yıkılmış, projeye başlanmış ve her ne hikmetse bu proje de neticelendirilmemiş sözler havada kalmıştır.

6-Van'ımızın merkezinde Otopark adı altında devasa bina yapılmış faaliyete geçmeden defalarca tadilat yapılmış en sonunda bir ucube olarak şehir merkezinde kalmış milyonlarca para heba edilmiştir.

7-Van İskelesi insanların ailecek vakit geçirdiği nefes aldığı bir yerken bir anda yıkılmış yarım yamalak bırakılmıştır.

8-Van Adliye Lojmanları yapılmış bir gün bile kullanılmadan harabeye dönüşmüştür.

9-Van Kent Müzesi yapılacak diye devletin kesesinden toplantılar tertip edilmiş netice olarak hiç bir şey yapılmadan proje askıya alınmıştır.

10-Valilik karşısında bulunan tekel binası için defalarca söz verilmiş hiç bir adım atılmamıştır.

10 başlıkta hatırlattığımız yarım yamalak işler aslında daha da fazladır fakat görmekteyiz ki gelinen nokta da Van ve Erciş’e iki iş yapılmış ve her ikisi de dört dörtlük tamamlanmıştır.

Birisi Van F tip Cezaevi ikincisi Erciş Cezaevidir.

Eğer bu şehre hizmet olarak Cezaevlerini layık görüyorsanız söyleyecek sözümüz yoktur. 

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza yarım yamalak bırakılan işleri hatırlatıyor ve tamamlanması için harekete geçmeye davet ediyoruz."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN