Türkmenoğlu
Turizm Fuarı

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM
27 Temmuz 2022 15:31

2022 Yılı Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3.Toplantısı Yapıldı.

Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3.Toplantısı Vali Yardımcısı Adem BALKANLIOĞLU Başkanlığında Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Adem BALKANLIOĞLU Van’da istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalarından dolayı İŞKUR ve paydaş kuruluşlara ve istihdamda emeği geçen herkese teşekkür etti. .

Toplantı daha sonra Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ali ASLAN tarafından 2022 Yılının 2.Çeyreğine kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında kurul bilgilendirildi. 

Eğitim Planına istinaden yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda,  İstihdam istatistikleri ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında İş ve Meslek Danışmanı Ali ÇINAR kurula sunum yaptı.

Van Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Nesim EREN  Toplumsal cinsiyet eşitliği ve genç istihdamı hakkında kurula  sunum yaptı. Ayrıca  2022/2. Dönem Engelli/Eski Hükümlülere  yönelik projelerin görüşülerek kurulun onayına sunulması gerçekleştirildi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cengiz ARAS 28.04.2022 tarih ve 11405523 sayılı Valilik Makamı’nın  Onayı  ile kurulan Demetim Komisyonu’nun çalışmaları hakkında Kurula bilgi sundu.

Toplantıya Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına Van Demirciler Odası Başkanı Kenan Akalın katıldı.

Toplantı son olarak  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcilerinden Şube Müdürü Mehmet Nuri ELÇİ’ nin 2022-2023 dönemlerinde okullarda açılacak/kapanacak alan ve dallar  hakkında kurula bilgi vermesiyle tamamlandı.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN