Türkmenoğlu
Turizm Fuarı

BAKAN ÖZER'E ‘ÖZEL’ ZİYARET

BAKAN ÖZER'E ‘ÖZEL’ ZİYARET
28 Temmuz 2022 08:12

DÖKDER BAŞKANI ERTAŞ: KONFEDERASYON OLARAK BAKAN ÖZER'E SORUNLARI AKTARDIK.

Özel Eğitim Konfederasyonu, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Doğu Anadolu Özel Eğitim Kurumları Derneği (DÖKDER) Başkanı Yusuf Ertaş, "Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Yunus Kılıç ve başkanlarımız ile birlikte özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimizin sorunlarını aktardık. Çözüm noktasında duyarlılık gösteren Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Nitelikli özel eğitim hizmetleri konusundaki istişarelerimiz devam edecektir." dedi.

 

Doğu Anadolu Bölgesi'ni temsilen toplantıya katıldığını belirten Ertaş, "Bizzat bölgemiz kurumlarının sorunlarını Sayın bakanımıza aktardım. Sayın bakanımız, sıkıntıları not alarak çözüleceğini söyledi." şeklinde konuştu.


Toplantıda özel gereksinimli bireylerin eğitim aldığı merkezlerde çocukların daha nitelikli eğitim almalarını sağlamak amacıyla görüş alışverişinde bulunuldu.


Toplantıya; Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ile 17 özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin bağlı bulunduğu dernek, federasyon ve konfederasyon temsilcileri katıldı.


Haberin Fotoğraf Galerisi

  • BAKAN ÖZER'E ‘ÖZEL’ ZİYARET
Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN