Türkmenoğlu
Ayhan Kayatürk

KADRAJIMDAN EDREMİT..!

KADRAJIMDAN EDREMİT..!
14 Kasım 2023 10:58

Edremit’te Fotoğraf Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri gerçekleştirilen törenle verildi. 


Edremit Belediyesi tarafından 25 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan  ‘Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması’ birbirinden güzel fotoğrafların belirlenmesi ile geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Jüri üyelerinin değerlendirmelerinden sonra ise ödül töreni gerçekleştirildi. Edremit Millet Kıraathanesi’nde düzenlenen programa Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Demirören Haber Ajansı Van Bölge Müdürü Feyat Erdemir, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Cemal Aşan, jüri üyeleri Ali İhsan Öztürk, Aslı Erciyes Tosun, Murat Doğan, Murat Cacim, Musa Talaşlı, Özkan Bilgin’in yanı sıra ödül alan yarışmacılar katıldı. Van’ın Edremit ilçesinin kültür, insan ve yaşam, tarih, el sanatları, tarım, mimari, doğal yaşam ve doğasının konu alındığı yarışmada dereceye girenlere ise ödülleri verildi.


-“Edremit Keşfedilmeye Değer Bir Yer”

Ödül töreni öncesi açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sözlerine yarışmaya emeği geçen başta jüri üyeleri olmak üzere tüm yarışmacılara teşekkür etmekle başladı. Uzun bir maratondan sonra jürinin dereceye girenleri belirlediğini ve kendisinin de süreci yakından takip ettiğini anlatan Başkan Say, “Hem Vangölü havzası hem de Edremit görülmeye yaşanmaya ve keşfedilmeye değer bir yer. Bu yarışmayı daha önceden düzenlemeyi tasarlıyorduk. Fakat gerek pandemi dönemi gerekse de deprem sürecinden dolayı ertelemiştik. Sonunda bu yarışmayı düzenleyerek, fotoğraf severleri bir araya getirmeyi tamamladık. Hem dereceye giren hem de sergilemeye giren fotoğrafların hepsine baktım. Hakikaten hepsi birbirinden güzel fotoğraflar, yer almaktadır. Bu anlamda dereceye giren ve ödül alan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi. -“Fotoğraflara Yansıyan Yerleri Korumak Vazifemizdir”

Bu işin bir tarafıyla da bölgenin, ilin ve ilçenin tanıtımı olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Say, “Ne kadar anlatırsanız anlatın bir daha anlatmak, bir daha göstermek ve bir daha keşfetmek gerekiyor. Özellikle sosyal medyanın iletişimin internetin çok yoğun kullanıldığı bir dönem. Artık dünyada iletişimin dünyada neredeyse en önemli aracı haline geldi sosyal medya ve internet. Bu anlamda da ciddi bir beğeni topladı. Bu güzellikleri fotoğraflara yansıyan yerleri de inşallah korumak birinci vazifemiz ve ikinci vazifemiz ise gelen turistlere tanıtmaktır. Bu anlamda da Van’ın bölgenin Edremit’in tanıtımına da katkı da bulunduğunuz için her birinize Edremit adına teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel daha geniş katılımlı daha önemli çalışmalarda bir araya geliriz. Ödül alanları da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 


Yapılan konuşmanın ardından ödül töreni geçilirken, dereceye girenler ödüllerini Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Demirören Haber Ajansı Van Bölge Müdürü Feyat Edremit ve Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Cemal Aşan’ın elinden aldı. Başkan Say, sunmuş oldukları katkılardan dolayı jüri üyelerine de plaket vererek teşekkür etti. Program, dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan fotoğrafların bulunduğu alanın gezilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN