Türkmenoğlu
Ayhan Kayatürk

TEŞVİK, DESTEK VE KAYIT DIŞI

TEŞVİK, DESTEK VE KAYIT DIŞI
15 Kasım 2023 02:00

VAN İŞKUR, SGK VE MALİ MÜŞAVİRLERLE BİR ARAYA GELDİ.

İŞKUR ve SSK’nın ortaklaşa hazırladıkları teşvik, destek ve kayıt dışı istihdamın yaptırımları hakkında Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda bilgilendirme semineri yapıldı.

          Toplantıya Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı  Yakup ÖRENCİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü  Ali ASLAN, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abidin GÖKSOY  İş ve Meslek Danışmanı Ali ÇINAR,  Sosyal Güvenlik Denetmeni Gani DALKILIÇ Şef Servet Aktan katıldı.

  Açılış konuşmasını yapan Van Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yakup ÖRENCİ kurum amirlerinin oda ziyaretini memnuniyetle karşıladıklarını üyelerinin iş ve işlemlerini mevzuat çerçevesinde yerine getirilmesi noktasında seminerin önemine değinerek işbirliği noktasında oda olarak üzerlerine düşen tüm sorumlulukları üyeleri için yerine getireceklerini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abidin GÖKSOY Van’da kayıt dışı istihdamın boyutları, nedenleri ve sonuçlarıyla çok yönlü yapısal bir sorun olduğunu, yapılan analizler neticesinde de önümüzdeki dönemde kayıt dışı istihdamla ilgili en önemli riskin işsizlik sorunu tetikleyeceğini ifade etti.

Van İŞKUR İl Müdürü Ali ASLAN konuşmasında şunları ifade etti: ‘‘Her daim en güçlü ve önemli paydaşlarımızdan odamızla bir araya gelmekten mutluyuz. İşbirliğimizi arttırmayı ve üye muhasebecilerimizi, mali müşavirlerimizi her daim bilgilendirmeyi hedef biliyoruz bu bağlamda kayıt dışı istihdam çok yönlü bir sorun olmasından dolayı kayıt dışı istihdamla mücadelede sadece denetime odaklanma yerine tüm paydaşların kapsamlı ve uyumlu bir şekilde çalışılması gerektiğini belirti.


  Seminer daha sonra İş ve Meslek Danışmanı Ali ÇINAR ile Soyal Güvenlik Kurumundan, Şef Servet Aktan  ve  Denetmen Mehmet Gani Dalkılıç’ın soru cevap şeklinde gerçekleştirdikleri sunumları ile tamamlandı.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN