Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

DAKA YAZILIM HAREKETİ

DAKA YAZILIM HAREKETİ
17 Kasım 2023 09:31

DAKA, istihdam odaklı Yazılım Hareketi yeni eğitim duyurusunu gerçekleştirdi.

Doğu Anadolu Kallanma Ajansı, 2021 yılında başlatmış olduğu Yazılım Hareketi faaliyeti kapsamında istihdam odaklı yeni eğitim duyurusunu gerçekleştirdi.

 Faaliyet yazılım geliştirme alanında kariyer planlaması yapan gençlere yönelik olup teorik ve uygulamalı eğitim ile birlikte gençlerin istihdam şansını artıracak GitHub eğitimi, CV hazırlama eğitimi, mülakat simülasyonu ve firma buluşmalan vb. etkinliklerden oluşmaktadır. Etkinlikler, Kariyer.net'in kurum içi girişimi olan Techcareer.net iş birliğinde gerçekleşecektir.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Techcareer.net yöneticilerinin katıldığı imza töreninde konuşan DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim GÜRAY Techcareer.net ekibine bölgeyi ziyaretleri dolayısıyla teşekkürlerini ileterek,

"Ajans olarak 2021 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri ve lletişim Kurumumuz ve Kalkanma Ajansları Genel Müdürlüğümüzün öncülüğünde, bölge üniversitelerimiz ve il milli eğitim müdürlüklerimizin özverili çalışmalan ile TRB2 Bölgemizde yazılım alanında bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu çalışmamıza dair özellikle gençlerden çok olumlu geri bildirimler aldık. Bundan dolayı, faaliyeti bir adım öteye taşımak ve kallanma ajanslarının 2023 terası olan Genç İstihdamina uygun olarak eğitime katılan arkadaşlarımızın istihdamlan ile taçlandırmak istiyoruz. Bundan dolayı, bu alanda marka olan Kariyer.net'in kurum içi girişimi olan Techcareer.net ile birlikte istihdam odakir yazılım hareketini yürütmek üzere imzalanımızı atmış bulunmaktayız. Techcareer.net iş birliği ile gerçekleştireceğimiz bu faaliyette gayemiz sahada Ihtiyaç duyulan alanlarda ihtiyaç duyulan yetkinlikte ve nitelikte yazılımcılar yetiştirmektir. Haliyle eğitime katılacak arkadaşlarımızın istihdam edilmelerini sağlamak adına bir bootcamp eğitiminin ötesinde bir program tasarımı gerçekleştirdik. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu programi önümüzdeki yıl dönemler halinde gerçekleştirmek arzusundayız" şeklinde konuştu.

" 2 yılda 100 binden fazla dijital yetenek havuzuna dokunduk ve yaklaşık 6 bin kişiye ücretsiz eğitim verdik"

Techcareer.net'in bu alandaki know-how'inin hem bizlere hem de bölgemize önemli katkıları ve iş birliğimizin değerli çıktıları olacağı inancındayı imza töreninde konuşan Techcareer.net Pazarlama Müdürü Begüm Uslusoy ise Yazılım Hareketi faaliyeti kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden dolayı büyük memnuniyet duyduklanını belirterek,

"Yeni nesil teknoloji kariyeri platformu olarak dijital yetenek açığına çözüm bulabilmek için çalışıyoruz. Artan iş gücü ihtiyacının karşılanabilmesi için nitelikli insan kaynağının eğitilmesi, sertifika programlarıyla teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyor, düzenlediğimiz Bootcamp, Hackathon, Hiring Challenge, Hiring Day gibi etkinliklerle bilişim sektörünün kapılarını genç yeteneklere açıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana geçen 2 yılda 100 binden fazla dijital yetenek havuzuna dokunduk ve yaklaşık 6 bin kişiye ücretsiz eğitim verdik. Techcareer.net olarak bu tecrübemizden hareketle, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının Yazılım Hareketi kapsamındaki istihdam odaklı eğitim çerçevesinde bir Back-End with C# Bootcampi açacağız. 5 hafta sürecek 50 saatlik eğitim boyunca katılımcılara Back-End with C# teknolojilerinin sunduğu olanaklaria Back-End dünyasını keşfetme fırsatı sağlayacağız. Bitlis, Muş, Hakkâri ve Van illerinde ikamet edenlerin katılabileceği alanında uzman eğitmenler gözetiminde verilecek 40 saati teorik, 10 saati uygulamalı eğitim kapsamında mülakat simülasyonu, özgeçmiş ve Git-Hub eğitimi gerçekleştireceğiz. Eğitimi bitirenler Jr. Back-End Developer olarak iş dünyasına atılmaya hazır olacaklar. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına başlattıkları bu faaliyet ve iş birlikderi için aynca teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN