Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

TUŞBA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TUŞBA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
17 Kasım 2023 14:45

Mimar Mehmet Nuri Başdinç’ten Görkemli Aday Adaylık Açıklaması

Mimar Mehmet Nuri Başdinç, AK Parti’den Tuşba Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Bir önceki dönem AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mimar Mehmet Nuri Başdinç, coşkulu bir kalabalıkla parti binasına gelerek 31 Mart 2024 Yerel seçimleri için aday adayı olduğunu deklare etti.

Mimar Mehmet Nuri Başdinç Kanaat önderleri,akraba, eş, dost,,stk, temsilcileri ve çok sayıda sevenlerinden oluşan coşkulu bir kalabalıkla AK Parti Tuşba İlçe binası önünde Başkan Erdal Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılıdandı. Aday  Adaylık başvuru dosyasını Başkan Erdal Baran’a teslim eden Mimar Başdinç, “ Tuşba için hayallerimiz var, ideallerimiz var” dedi.

Coşkulu kalabalıkta yoğun alkışlar arasında konuşmasını yapan Mimar Başdinç,” Hizmetine talip olduğumuz güzel ilçemiz Tuşba Belediye Başkan Aday Adayı olarak ilk müracaatımızı yaptık. Türkiye Yüzyılı vizyonuna ve misyonuna uygun, yenilikçi bir hizmet anlayışı için bende varım diyorum.

TARLADA İZİ OLAMAYANIN HARMANDA YÜZÜ OLMAZ”

Her zaman davamızın yanında olduğu partimizin yanında olduk akabinde 2020'nin Ocak ayında Tuşba ilçe başkanı görevi bana tebliğ edildi.  Üç buçuk yılı aşkın görevi yürüttüm bu kutlu yolculukta gitmediğimiz ev, gitmediğimiz kapı, kalmadı. 67 mahallemizin 67 sokağında 67 Caddesi’nde hepimizin ayak izleri var.Hani bir söz vardır tarlada izi olmayanın harmanda yeri olmazmış. Şimdi bizim tarlada izimiz var. AK Partiye elimizden gelen emeği verdik ve bu bizim davamız severek verdik.  Hiçbir karşılık beklemeden bugün de bu davaya bu partiye borcumuzu yerine getirmek için aday adaylığı sürecini başlattık.

“TÜRKİYE’DE BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİK”

İlçe başkanlığım yaptığımız dönemde Türkiye'de dereceler yaptık.  Şu anki mevcut  binayı ilçemize kazandırdık. Siyaset akademisinde ilçemiz derece yaptı hem üye kaydında hem de siyasi akademi'de büyük başarı imza attık. Her vatandaşımızın gönlüne girmeye çalıştık. Kimsenin kalbini kırmadık. Sorularını çözemediğimiz vatandaşlarımızın çözemeyeceğimizi kendilerine ilettik.Hherkesin gönlüne girdik.

 Aday adayı süreci başlattık süreçle beraber vatandaşların talebine göre ihtiyaçlarına göre vatandaşların sıkıntıları nedir problemleri nedir bu sıkıntılarla beraber projeler ürettik.  4 yıldır Tuşba ne istiyor tuşba'nın problemi nedir, sıkıntısı nedir, bunları kendimize dert edindik. En büyük problemi imar problemi bunu mutlaka çözeceğiz. Bu sıkıntıyı çözdüğümüz zaman sürülebilir bir kent olmak için kentin silületini düzeltmek için imar problemini çözeceğiz. 

“TUŞBA’NIN KENTSEL DÖNÜŞÜME İHTİYACI VAR”

İlçemizin  kent meydanı yok. Tusba’nın bir çarşısı yok bununla beraber Tuşbamızın kent meydanı'na rütüşlarla  silüetini modern bir kent görüntüsüne kavuşturmak için çalışmalar yapacağız.  İlçemizin kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Ciddi manada Tuşba neredeyse hiçbir yerde kentsel dönüşüm projesi Tuşba ‘da yer almamış kentsel dönüşümü de Tuşba da yaygın hale getireceğiz. Kentimizin regrasyon alanı oluşturacağız. Kent'in yeşil alanları vatandaşın psikolojik olarak kendini rahat hissettiği yürüme yolları sosyal alanları inşa edeceğiz. Tuşba hak ettiği yeri alamamış. Bunlar liyakatli yöneticilerle belediye başkanı adayları ile olur. Diğer husus ise şeffaflık ülkesini çevrede yaygınlaştıracağız.


“TUŞBA’YA HİZMET BORCUMUZ VAR”

“Tüm bilgi, birikim, tecrübe ve deneyimlerimizi doğup büyüdüğüm Tuşba İlçesine hizmet için geliyorum” diyen aday adayı Mimar Mehmet Nuri Başdinç, “Sevgili hemşerilerim, biz bu yola bugün çıkmadık, dün terk etmedik, verilen hiçbir görevden de kaçmadık.Hiç bir zaman ve hiç bir şekilde şahsi İstikbal kavgası gütmedik .İlçe başkanlığına kadar elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince maddi manevi dava arkadaşlarımızla birlikte görevlerde bulunduk.Allah nasip ederse bulunmaya da devam edeceğiz.Bizi biz yapan,ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuz Tuşba ilçemize borcumuz var.Bu borcumuzu ödemek için yola çıktık.Rabbim çıktığımız bu yolda ve İnşallah devamında bizleri kendine ve sizlere mahcup bırakmasın. 

“ŞEHRÜL EMİN OLACAĞIZ”

Heyecanımız var, gençliğimiz var, tecrübelerimiz, ideallerimiz ve  en kıymetlisi Tuşba için gerçekleştirebileceğiz hayallerimiz var. Gerek bire bir iletişimde, gerekse toplumsal talepleriniz için icraat için, yatırım için, istihdam için, yaşadığı kentte yüzü gülen insanların sayısını arttırmak için gece gündüz demeden koşturacağız. Her zaman adil, şeffaf, güvenilir ve halkımızın emrinde olacağız.2024 Belediye Başkanlığı seçimlerini hep birlikte olarak, iri olarak, diri olacağız. Makama değil, hizmete talibiz” ifadelerini kullandı.

 “

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN