Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

BİRLİKTEN BAŞARI DOĞAR..!

BİRLİKTEN BAŞARI DOĞAR..!
26 Ocak 2024 12:00

DÖKDER Başkanı Yusuf Ertaş: Özel Eğitim ve Özel Öğretim kurumları temsilcileri olarak milli eğitim camiamız ile buluştuk.

Özel Eğitim alanında Türkiye'de önemli bir yere sahip olan ve Türkiye ortalamalarının üzerinde olan Özel Eğitim sektörü daha çok hayata dokunmak adına bir araya geldi.

Van ilinde 57 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum temsilcileri, Van İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet Nurettin Aras Başkanlığı'nda Uygulama Oteli'nde bir toplantı gerçekleştirdi.

Ertaş, “Toplantıya Van İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Nuran Altan Göl İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet Bakır Bedevioglu, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Muhlis Ceylani, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Elif Yörük, Erciş İlçe Milli Eğim Müdürü Sn. Sadık İşler, Van İl Milli Eğitim Özel Öğretimden Sorumlu Şube Müdürü Sn. Abdurrahman Baycan, İpekyolu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel öğretimden Sorumlu Sn. Nimet Güntürk, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Sorumlu Sn. Nurullah Çiftçi, Edremit ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Sorumlu Sn. Naci Deniz, İpekyolu Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sn. Şuayip Orhan, Edremit Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sn. Mehmet Salih Çakan, Tuşba Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sn. Cüneyt Yaman, Erciş Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sn. Halil İlhan ile Van ve İlçelerinde hizmet veren 57 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucuları katıldı. Kahvalti programı ile başlayan birliktelik 3 saat süren toplantı ile devam etti.” dedi. 


Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Özel Eğitim Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Doğu Anadolu Özel Eğitim Kurumları Derneği (DÖKDER) Başkanı Yusuf Ertaş, “Bilindiği gibi Van olarak, Özel Eğitim ve Özel Öğretim olarak çok iyi hizmetler vermekteyiz. Hem fiziki hem de eğitim ve programlarımız doğrultusunda Türkiye ortalamalarının üzerinde yer almaktayız. Özel Eğitim ile alakalı nerede  olursa olsun ilimizden iyi yönden söz ettirmekte ve örnek olarak gösterilmekteyiz.

Bu durumu da bulunduğumuz her ortamda gururla dile getirmekteyiz. Van olarak çok şanslı bir il olduğumuzu belirtmek isterim. Bunun sebebi ise hem İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet Nurettin Aras beyin Özel Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Sn. Nuran Altan Göl hanımın Özel Eğitim ve Özel çocuklarımıza karşı çok duyarlı ve Özel Çocukların yararına olacak her projenin arkalarında sonuna kadar durduklarından kaynaklanmaktadır." dedi.


İlk defa Özel Eğitim ve Özel Öğretim ile alakalı tüm paydaşlar bir araya gelerek 3 saatlik bir toplantı gerçekleştirmiş olduklarını söyleyen Başkan Ertaş, "Toplantıda Özel Eğitimde çok iyi yerde olan ilimizi daha ileriye taşımak adına nelerin yapılması gerektiği hakkında yol haritasını belirledik. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüklerinin Özel Bireyler hakkinda çok duyarlı profesyonel ekipler ile çalışıyoruz. Bu da başarının önünü açmaktadır. Bir işte başarılı olmak ve çevremize fayda sağlamak istiyorsak tüm paydaşlarımız ile uyumlu disiplinli ve hedeflere odaklı çalışmak zorundayız. Böyle çalışırsak başarı kaçınılmaz olur. Bizler böyle birlik içerisinde çalıştığımız müddetçe Özel Eğitim ve Özel Öğretim de sürekli zirvede olacağız." görüşlerine yer verdi.


DÖKDER Başkanı Yusuf Ertaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplantıya Başkanlık yapan İl Milli Eğitim Müdürümüze Kurumlarımız özel Çocuklarımız ve Özel Çocuklarımızın aileleri adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca toplantıya katılan tüm paydaş katılımcılara teşekkür ediyoruz ve bu gibi yararlı toplantıların devam edeceğini belirtiyoruz. 

Tüm eğitim camiamız ile birlikte, özel ve güzel çocuklarımızı geleceğe hazırlamayı sürdüreceğiz. Tüm çabalarımız çocuklarımız içindir."


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN