Türkmenoğlu
Edremit İpekyolu

MÜSTESNA BİR GECE

MÜSTESNA BİR GECE
06 Şubat 2024 02:27

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kandillerin; sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı özel günler olduğunu söyledi.

Miraç Kandili dolayısıyla bir yazılı mesaj yayımlayan Başkan Akman, rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı müstesna gecelerden biri olan Miraç’ın, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin mukaddes yolculuğunu ifade ettiğini söyledi. Başkan Akman, “Bugün bizlere düşen; miracın ruhu, manası ve hikmeti üzerinde yeniden düşünmek, birer izzet ve ikram fırsatı olan bugün ve gecelerden gerekli dersleri almaktır” dedi. 


Bu mübarek geceyi iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Başkan Akman, yapılan ibadetlerin yanı sıra edilen duaların da büyük önem taşıdığını belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz bu dönem İslam Alemi için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, ailemiz, ülkemiz, İslam Alemi ve İsrail zulmüne maruz kalan Filistinli kardeşlerimiz için de etmeliyiz” ifadelerini kullandı. 


Günümüzde insanoğlunun büyük bir sınavdan geçtiğini de dile getiren Başkan Akman, Filistin topraklarında yaşanan vahşetin bir an önce sona ermesi dileğinde de bulunarak, “Bu vesile ile Miraç Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diler, hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN