Türkmenoğlu
Edremit İpekyolu

MİRAÇ VE DEPREM MESAJI

MİRAÇ VE DEPREM MESAJI
06 Şubat 2024 02:49

Başkan Tanış, miraç kandili ve 6 Şubat asrın felaketi depremlerinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 6 Şubat'ta yaşanan ve asrın felaketi olarak tarihe geçen depremlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayarak, depremde hayatını kaybedenleri rahmetle andı.
Başkan Tanış, mesajında depremin şehirlerde bıraktığı derin izlere vurgu yaparak, "Bugün, 6 Şubat depreminin acı hatırasını yine yüreğimizde hissediyoruz. O gün kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Gürpınar Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren tüm birimlerimizle birlikte harekete geçtik. Sonraki günlerde kadirşinas Gürpınarlı hemşerilerimizin de desteğiyle bugüne kadar yaşanmamış bir birlik ve dayanışma içerisinde deprem bölgesinin yaralarını sarmaya çalıştık. Devlet ve millet el ele bu felaketin üstesinden gelmeye çalıştık.
6 Şubat depremi, ülkemizin ve şehirlerimizin bir gerçeği olan deprem felaketine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Yaşadığımız bu büyük acılardan ders çıkararak bilim ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak şehirlerimizi güvenli hale getirmek adına tüm gayretimizi ortaya koymaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Aynı zamanda bu akşam idrak edeceğimiz Miraç Kandili vesilesiyle başta Gazze’deki Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere Cenab-ı Allah’tan tüm İslam beldelerine sağlık, esenlik ve huzur getirmesini niyaz ederim.” dedi.


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN