Türkmenoğlu
Edremit İpekyolu

MİRAÇ KANDİLİ PROGRAMI

MİRAÇ KANDİLİ PROGRAMI
07 Şubat 2024 01:07

Tuşba Belediyesi, Miraç Kandili dolayısıyla kadınlara özel düzenlediği programda; asrın felaketinden hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

Tuşba Belediyesi, tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yıl dönümüne denk gelen ‘Miraç Kandili’nde asrın felaketinden hayatını kaybeden deprem şehitlerini unutmadı. Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde kadınlara özel gerçekleştirilen Miraç Kandili programı; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sinevizyon gösterisinin yapıldığı, Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu programda; kadınlar, dua ve tefekkür vesilesi olan bu mübarek günde bol bol dua etti. 


Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in Sakal-ı Şerif'inin de ziyarete açıldığı programda bol bol dua eden ve ibadet ile geçiren kadınlar Sakal-ı Şerif ziyaretine büyük ilgi gösterdi.


Belediyenin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kadınlara özel ‘Kandil Programı’ bu yıl da dolu dolu geçti. Programın sonunda katılımcılara Kandil Simidi dağıtıp, çeşitli ikramlarda bulundu.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN