Türkmenoğlu
İnşaat Yapı Fuarı

YAPAY ZEKA BOYUTU..!

YAPAY ZEKA BOYUTU..!
23 Mart 2024 05:46

VAN İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLEDİ

Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen “Meslek Tanıtım Günleri Töreni, Van Van Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonun da gerçekleştirildi.

 Moderatörlüğünü  İş ve Meslek Danışmanı Neslihan ERTÜK YILDIRIM’ın yaptığı Etkinlikte açılış konuşmasını Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ali ÇINAR gerçekleştirdi. İl Müdür Yardımcısı ÇINAR konuşmalarına şöyle devam etti. ’2015 Yılından beri 150 binden fazla kişinin yararlandığı Meslek Tanıtım Günleri ’’ ile üniversite tercihleri öncesinde öğrencilere yardımcı olmak, yanlış meslek seçiminin olumsuz etkilerini önlemek, kariyer yolunda gençlerimizi yalnız bırakmamak adına düzenlemiş olduğumuz meslek tanıtım gününün hayırlara vesile olmasını diledi. Tüm katılımcılara ve paydaşlara teşekkür ederek tamamladı.

Etkinliğin paydaşı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran ALTAN GÖL konuşmalarına şöyle başladı. Globalleşen dünyada her geçen gün ihtiyaca bağlı olarak Mesleklerde değişim olduğunu ve bu minvalde gelişim ve değişime ayak uyduran mesleklerin fark oluşturacağına değindi.  

Etkinliğe ayrıca Van Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürlerinden Hanife BEYAZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Şahin UÇKAN, Öğr.Gör.Dr. M.Burak GÖRENTAŞ, Öğr. Gör.Dr. Burçin YILDIZ, İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra GÜMÜŞ, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı  Uzmanlarından Mustafa TURNA, İş ve Meslek Danışmanları Züleyha ÇİFTÇİ ve Menşure DAĞLAR katıldı.

Program daha sonra katılımcılara meslek tanıtımları yapılarak sonlandırıldı.    

 


Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN