Türkmenoğlu
İnşaat Yapı Fuarı

DEM PARTİ 13 PROJE AÇIKLADI

DEM PARTİ 13 PROJE AÇIKLADI
23 Mart 2024 09:33

DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Zeydan ile Şedal projelerini açıkladı.

DEM Parti Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Abdullah Zeydan ile Neslihan Şedal 13 başlık altında projelerini açıkladı. 

Seçime günler kala DEM Parti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan, Projelerini kamuoyuna açıkladı. DEM Parti Van İl Örgütü, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, aylardır üzerinde çalıştığı Projelerini açıkladı. "Kadın özgürlükçü yaşamı yeniden yerinde örmeye devam edeceğiz" sloganıyla kentin tüm basın mensupları ve önemli STK temsilcileriyle Elit Word Otel'de belediye projeleri için Lansman düzenledi. Lansmana Büyükşehir Eşbaşkan adayları Neslihan Şedal Abdullah Zeydan, ilçe belediye eşbaşkan adayları, DEM Parti İl Eşbaşkanları Gülşen Kurt, Veysi Dilekçi, Milletvekilleri katıldı. 


13 başlıkta Van için Projeler

Öncesinde ön seçim ve seçim sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili bir sinevizyon gösterisi yayınlandı. 13 başlık altında kentin tüm ihtiyaçları belirlendi. 13 başlık altında belirledikleri projelerini Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan anlattı. Şedal, "Mücadele ettiğimiz en önemli meselelerden biri kadına yönelik şiddet konusuydu. En temel tespitimiz kadın özgürlük sorunu çözülmeden hiçbir sorunun çözülmeyeceğine yönelik oldu. Kadın düşmanı kayyumların bir bir kapattı kurumlarla birlikte görüyoruz ki bu saldırılar sistematik bir hal aldı. Biz buna karşı kadın özgürlükçü bir anlayışla kentimizi yöneteceğiz" dedi. 


Zeydan 14 belediyenin 14'ünü kazanacağız


Abdullah Zeydan "Abdullah Zeydan, "Partimiz çok ciddi ve çok önemli bir eleştiri özleştiri yaptı. 4 bine yakın halk toplantısı yaptı. Partimizin kuruluş felsefesine dönmesi konusunda ön seçim süreçleri başladı. Partimiz çok önemli ve değerli bir karar aldı. Bu süreci Kent uzlaşı olarak tarif ettik. Ön seçim dünyada örineği benzeri olmayacak şekilde bir örnekle sonuçlandı. Kent uzlaşısı sadece ön seçim sürecini kapsamıyor. Kent uzlaşısı Kadın özgürlükçü pradikmamızı kapsıyor. Kent uzlaşısı ile üçüncü yol çizgimizin bir gereğidir. Kent uzlaşısı bir siyasi hedep işi değildir. Kent uzlaşısı anlayışıyla tüm yönetim kadrolarımızla birlikte köy köy mahalle mahalle geziyoruz. Ortak ve toplumsal akıllla bu kenti yöneteciğimizi ifade ettik. 


Bu kentin çocuklarıyız, bütün kadrolarımızla halkımız Kürt halkı ve ezilen halklar üzerinde devam eden zülme karşı bir cevap hemde kayyumlara bir cevap şeklinde yüksek bir oy oranlarıyla seçime gideceğiz. 14 belediyenin 14'ünü tekrar halka teslim edeceğiz" dedi.


Kadın Projeleri


Kapatılan kadın kurumlarını yeniden açacağız ve yaygınlaştıracağız


Spor merkezleri


indirimli Jinkart uygulaması 


Yurt projeliri 


Kadın Semt Pazarları 


Özgür köyleri inşa edeceğiz


Üniversite öğrencileri için burs


Alo Şiddet hattı


Geçici sağlık ekipleri 


HPV testi ücretsiz olacak


Kadın kütüpheneleri
*Tarım ve Hayvancılığa tam destek, (Yerli  tohum bankası, Kadın üreticilere tam destek
*Toplumcu belediyecilik ile çocuklara ve gençeleri destekleyeceğiz (Anadilde gündüz bakım evi ve kreşler, Toplum içinde yaygınlaşan madde bağımlılığı ile etkin bir şekilde mücadele edeceğiz, Gençlere eğitim burs desteği, 


*Toplumcu belediyecilikle yaşlı bireyleri desteklemek (Temel yurttaşlık gelir desteği, Bilge evlerini kurup kuşaklar araıs haafııza aktarımını sağlayacak çalışmalar yürütülecek)


*Toplumcu belediyecilik ile engelli bireyleri destekliyoruz (Madikal malzeme ve temel yurttaşlık geliri sağlayacağız, Engelsiz kadın yaşam merkezleri kuracağız, 


*Toplumcu belediyicelikle halkın yanındayız, (Kentin yoksulluk haritasını bilimsel verilerle sağlayacağız, Gıda bankası, Dar gelirli yurttaşlardan 15 m3 kadar su beledeli alınmayacak, Halk ekmek uygulamasını yaygınlaştırmak, 
*Van'ın kültür sanat ve turuzmi kenti yapacağız. (Kültür sanat festivalleri, Yaşar kemal kent müzesi kuracağız, Dengbej akademesi, Gezici tiyatro oluşturacağız, Gastronomi okulu mutfak geleneğimizi yaşatacağız, Mavi bayraklı plajların sayısını artıracağız 


*Bilişim teknolojileri alanında eğitim kursları açacağız.


*Yaşanılabilir ekolojik bir kent inşa edeceğiz. (Van gölü havzasındaki kirliliği ve yapılaşmayı durduracağız, Sulak alanlar, doğal sit alanları ve özel çevre koruma tahribatını önleyeceğiz...)


*Afet Koordinasyon ve kriz yönetim merkezleri kuruyoruz. (Afet acil toplanma ve barınma alanlarını oluşturacağız, VAKUT Van Arama Kurtarma ekipleri kuracağız...)


*Kenti modern, yaşanılabilir, ekolojik bir imara kavuşturacağız. (İmar sorunlarını halk ve kente dinamiklerini ile istişare ederek çözeceğiz, Kısa orta uzun vadeli bir imar planı yapacağıçz, depreme dayanıklı güvenli yeşil bir Van inşa edeceğiz...)


*Ulaşımı sorun olmaktan çıkarıyoruz. (Ulaşm master planı hazırlıyoruz, Alternatif güzergahlar ile kent trafiğini rahatlatacağız, hafif raylı sistemle ulaşımı rahatlacağız, katlı ve asansörlü otoparklar ile otopark sorunlarını çözeceğiz, Van Bahçesaray yolunu çözmek için Büyükşehir Belediyesinin bütün imkanlarını seferber edeceğiz)


*VİZYON PROJELERİ 


1-Kent modern otogar tesisi kazandıracağız


2-KonutVan Projesi


3- 30 bin seyirci kapasiteli şehir stadyumu inşa edeceğiz


4-Kent seyif teleferiklerini Van turuzmini inşa edeceğiz

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN