Türkmenoğlu
İnşaat Yapı Fuarı

VAN MALL AVM AÇILDI

VAN MALL AVM AÇILDI
23 Mart 2024 15:22

İranlı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği açılış renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Van Mall AVM Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı’nın da katıldığı törenle açıldı. İranlı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği açılış renkli görüntülere sahne oldu.


İl ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Van Mall AVM yapılan tadilat çalışmalarının ardından hizmete açıldı. Yapılan açılış törenine Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, Ak Parti Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Kayhan Türkmenoğlu, Genel Sekreter Ali Özvan, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, iş insanları, AVM esnafı ve vatandaşlar katıldı. 


Açılışta konuşan Vali Ozan Balcı, AVM’nin Van’ın ekonomisine ve ticaretini büyük canlılık kazandıracağını belirterek, “Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. AVM’de özel sektörden çok kıymetli firmalar var. Buraya emek vererek iş yerlerini açtılar. Yaklaşık 1000 kişi istihdam edilecek.  AVM’de hizmet verecek firmalarımıza ve esnaflarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.


Yapılan açılışın ardından Vali Ozan Balcı ve beraberindekiler AVM’yi gezerek esnafa bereketli kazançlar diledi. AVM’yi gezen yerli ve İranlı turistler ise alışveriş yapıp açılış için özel hazırlanan etkinlikleri izledi.

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN