Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

VAN İŞKUR İSTİHDAM TOPLANTISI

VAN İŞKUR İSTİHDAM TOPLANTISI
25 Nisan 2024 20:01

2024 Yılı Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2. Toplantısı Yapıldı

Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2.Toplantısı Vali Yardımcısı Sayın Murat YAYABAŞI başkanlığında Van Valiliği Ali Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali ASLAN’ın 2024 yılında gerçekleştirilen genel faaliyetler hakkında bilgi vermesiyle toplantı başladı.

İstihdam istatistikleri, 2024/2. Dönemine İlişkin Engelli ve Eski Hükümlü Proje başvuruları, Engelli Hakları Ulusal Eylem Planı gereğince ilimizde bulunan engelli bireylerin mesleki eğitimi ve istihdamı alanında daha etkin görev almasına yönelik çalışmalar hakkında İl Müdür Yardımcısı Ali ÇINAR tarafından kurula bilgilendirme sunum gerçekleştirildi. Ayrıca İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları, Denetim ve Yürütme Kurulları üye değişikliği kurulun onayına sunuldu.

Toplantı, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinden Şube Müdürü Mehmet Nuri Elçi’nin  2023-2024 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerin staj yaptıkları işletmelerde gerçekleştirilen programların  İş Sağlığı ve Güvenliği Uygunluk Raporları hakkında kurula bilgi vermesiyle tamamlandı.

 

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN