Türkmenoğlu

İLK MUHTARLAR TOPLANTISI

İLK MUHTARLAR TOPLANTISI
07 Mayıs 2024 15:11

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, ilçe ziyaretleri kapsamında Erciş’te muhtarlarla buluştu.

İşte yapılan açıklama:

“Erciş Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen muhtarlar toplantısına Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlarımız Abdullah Zeydan, Neslihan Şedal, Erciş Belediye Eşbaşkanları Güler Temel, Baran Bilici, ilgili daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

 

İlk olarak söz alan Erciş Belediye Eşbaşkanları Güler Temel ve Baran Bilici, Büyükşehir Belediye eşbaşkanlarına teşekkür ederek, muhtarlar toplantısının kendileri için çok kıymetli ve değerli olduklarını ifade ettiler.

 

Ardından 102 mahalle ve mezarının muhtarlarına hitap eden Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, "Muhtar bulaşması bizim için çok kıymetlidir. Sürekli siz değerli muhtarlar ile bir araya gelip sizin sorun ve taleplerini dinleyeceğiz. Halkımızın güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Elimizden gelen hizmeti siz değerli muhtarlara sunacağız. Çok dilli kimliğimiz ile sizlere ve Erciş halkına hizmet edeceğiz" dedi. 

Yıllardır kayyım tarafından yönetilen belediyelerin büyük bir tahribata uğratıldığını vurgulayan Zeydan, yeni belediye yönetimi olarak bu tahribatları gidirmeye ve belediyeleri halkın hizmetine sokmaya çalışacaklarını dile getirdi.

 

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanımız Neslihan Şedal ise, "Kayyımların yarattığı tahribatları en kısa süre içerisinde gidereceğiz. Afet bölgesi Van'da hiç bir çalışma yapmamışlar. Bunun için acil çalışma eylemi başlattık. Muhtarlarımız bizim için çok değerli ve kıymetli. Elimizden geldiğince sizin sorun ve sıkıntılarını gidereceğiz." İfadelerini kullandı. 

 

Konuşmaların ardından 102 mahalle muhtarı tek tek söz alarak, sorun ve sıkıntılarını Eşbaşkanlarımıza aktardı.

 

 Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Eşbaşkanlarımız ve ilgili daire başkanları, aktarılan sıkıntıları not aldı, çözüm için gereğinin yapılacağını sözü verdi.”

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN