Türkmenoğlu

YAZ HAZIRLIĞI

YAZ HAZIRLIĞI
08 Mayıs 2024 17:08

İPEKYOLU BELEDİYESİ PARKLARI YAZA HAZIRLIYOR.

İşte yapılan açıklama:

"İpekyolu Belediyesi yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçede yer alan parklarda bakım onarım çalışmalarına hız kattı.

Parklarda çim biçme, budama, ilaçlama ve donatıların bakım onarım çalışmaları sürüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, park ve yeşil alanlarda sürdürdüğü bakım onarım, peyzaj, çim biçme çalışmalarıyla parkları yaza hazırlama çalışmalarına devam ediyor.

“Daha Yeşil bir İpekyolu” sloganıyla çalışmalarını yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Ekipler, ilçede vatandaşlara yeni yaşam alanları sunmak için yürüttüğü peyzaj çalışmalarıyla parkları güzelleştirmeye devam ediyor. Parkları yaza hazırlamak için periyodik olarak çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapılan peyzaj çalışmaları ile parklara estetik görüntü kazandırıyor. Çim biçme çalışmaları ile parkları ailelerin kullanımına sunmak için yeşillendiren ekipler, ağaç ve çiçek dikim çalışmalarıyla yeşil alan miktarını artırıyor. Havaların ısınmasıyla parklara artan talep doğrultusunda çocuklara daha güvenli ve daha yeşil bir alan sunan İpekyolu Belediyesi, çalışmalarını periyodik olarak her mahallede devam ettiriyor.

Öte yandan çiçek üretim serasında refüj ve parkları süsleyecek olan 45 bin adet kadife çiçeği tohumu yetiştirilerek ilçenin estetiğine kazandırılacak."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN