Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

KIRSALDAKİ ÇALIŞMALAR

KIRSALDAKİ ÇALIŞMALAR
18 Mayıs 2024 13:02

Van Büyükşehir'in Kırsal Hizmetleri Sezona Başladı.

İşte yapılan açıklama:


"Van Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, 2024 yaz çalışma sezonu başladı. Ekipler, 13 ilçe ve birçok farklı noktada yaptığı hizmetlerle halkın takdirini kazanıyor.


Van Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların kırsal alanlarda faaliyetlerini kolaylaştıracak tarım ve hayvancılık hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda yaz döneminde tarım ve hayvancılık alanında sorun yaşanmaması için ekiplerimiz, kırsal bölgelerde aralıksız çalışıyor.


Yurttaşlar dan  gelen talepleri dikkatle alarak çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz;

Bu bağlamda Başkale ilçesi Büklümdere ve Yukarıdikme mahalleleri, Muradiye ilçesi Sarımehmet Mahallesi, Çaldıran ilçesi Osmanlı ve Çayır Mahalleleri, Erciş ilçesi Kocapınar Mahallesi, Gürpınar ilçesi Akbulut ve Topsakal mahalleleri ile İpekyolu ilçesi Beşçatak, Yatıksırt ve Dibekli Mahallesi'nde Belediyenin işgücü ve belediyeye ait iş makinalarıyla yurttaşlara hizmet sunuyor.


Yürütülen çalışmalarda atıl durumda olan kanallar temizlenerek suyun arazilere daha verimli akışı sağlanırken, balçıklar ve yıkımların olduğu göletler de onarılıyor.


Belediye ekipleri, sezon boyunca gelen ihtiyaç talepleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürecek."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN