Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

KREDİ BORCUNA DİKKAT ÇEKİLDİ

KREDİ BORCUNA DİKKAT ÇEKİLDİ
20 Mayıs 2024 17:08

VASKİ Mayıs Ayı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.

İşte yapılan açıklama:

"Van Büyükşehir Belediyesi Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü Mayıs Ayı Genel Kurul Toplantısı Büyükşehir Belediyemiz Eşbaşkanı Abdullah Zeydan başkanlığında gerçekleşti. 


Eşbaşkanımız Neslihan Şedal’ın da katıldığı Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyemiz Meclis Salonu’nda Meclis üyeleri ve VASKİ yetkililerinin katılımıyla yapıldı. 


Açılış, yoklama ve geçici katip üyelerinin görevlendirilmesi ile başlayan toplantıda konuşan Eşbaşkanımız Abdullah Zeydan, VASKİ’nin sadece Mayıs ayında yaklaşık olarak 19 milyon TL banka borcu ödediğini ve bunun sadece 2 Milyon TL’sinin ana para olduğunu belirterek, “Son dönemlerde ihtiyaç fazlası personel alımı ve özellikle yüksek faizlerle çekilen krediler ve bu çekilen kredilerden son 2-3 ayda çekilen 400 milyon kredinin 800 milyon olarak geri ödenmesi ve bu 400 milyonun 200 milyonunun Büyükşehir Belediyesi'ne aktarıldığı ve maalesef onu da yine asli görevlerin dışında kullanıldığını üzülerek görüyor ve tespit ediyoruz. Bu çekilen kredilerin aslında Belediyemizde Özellikle VASKİ’ye ne kadar ağır bir yük oluşturduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Mayıs ayı içerisinde ödenen birkaç taksit var. VASKİ'nin Ziraat Bankası'ndan, Halk Bankası'ndan ve iki tanesi Vakıf banktan çektiği ve Mayıs ayı içerisinde geri ödemesi yapılan sadece bir taksit tutarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu taksit tutarı yaklaşık 19 milyon 870 bin lira. Bunun ne yazık ki sadece 2 milyon TL’si anapara geri kalan 17 milyon TL’si faiz. Yani hakikaten bu ne vicdana ne kanuna uyan bir uygulama değil. Hani bu kadar yüksek oranda bu halkın parasının böyle faizlere gitmesi eminim, vicdanı olan herkesi rahatsız etmiştir. İşte böyle bir ortamda VASKİ’nin genel kurulunu gerçekleştiriyoruz.” Dedi. 


“Bizler Var Olan Gerçeklikleri Halkımızla Paylaşıyoruz”

Bütün bu tahribatların halkımız tarafından bilinmesini istediklerini vurgulayan Eşbaşkanımız Abdullah Zeydan, “Elbette biz bütün bu tahribatları ortadan kaldıracak güce, kabiliyete, kararlılığa ve fikriyata sahibiz. Biz bu tahribatı halkımızın da anlayışına sığınarak, el birliğiyle, kentimizin bütün dinamikleriyle, vicdana uygun, adalete uygun politikalarla gidereceğiz. VASKİ’mizin de içerisinde bulunduğu bu tahribatı el birliğiyle ortadan kaldıracak, pratikler de ortaya koyacağız.” İfadelerini kullandı. 


Gündem maddelerin görüşüldüğü toplantıda, yapılan oylama sonucu VASKİ Genel Kurul birinci başkanlığına Eşbaşkanımız Neslihan Şedal seçilirken, ikinci başkan vekilliğine ise Meclis Üyesi Tuncer Sağınç seçildi."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN