Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

LÜTFEN ÇÖP ATMAYALIM

LÜTFEN ÇÖP ATMAYALIM
29 Mayıs 2024 12:24

Van Büyükşehir Belediyesi: DSİ sorumluluğundaki Şamran kanalı temizlendi.

İşte yapılan açıklama:

"Van Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri (DSİ) sorumluluk alanında bulunan tarihi Şamran kanalında yurttaşların talebi üzerine temizlik çalışması yaptı. 


Edremit İlçesi Süphan Mahallesinde yaşayan yurttaşlar, tarihi Şamran kanalında meydana gelen kirlilik ve koku nedeniyle Devlet Su İşlerine temizlik talebinde bulundu. 

Yapılan onca talebi görmezden gelen Devlet Su İşleri, sorumluluk alanında bulunan kanalda hiçbir temizlik çalışması yapmadı. Çöplerin ve kokunun her geçen gün artması üzerine mahalle sakinleri son çare olarak sıkıntılarını Büyükşehir Belediyesine iletti.


Yapılan talep ve başvuruları değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, mahalle sakinlerinin mağdur olamaması adına Şamran kanalında temizlik çalışması başlattı.  


Kötü görüntü ve koku meydana getiren çöpleri iş makinalarının yardımıyla temizleyen ekipler, mazgal ve köprüleri de çöplerden arındırarak suyun daha rahat akmasını sağladı.  


Kanalda Devlet Su İşleri tarafından yeterli düzeyde temizlik yapılmadığını belirten mahalle sakini Sıddık Babat, “Kanal şu anda çöplerle dolu durumda. Bu görüntü hem hoş değil, hem de sağlık açısından risk oluşturuyor. Biz şikâyetlerimizi defalarca kuruma iletmemize rağmen bize yardımcı olmadılar. Son olarak Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtik. Talebimiz karşılık buldu ve kanalda temizlik çalışması başlatıldı. Duyarlılıklarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz” dedi."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN