Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

PARK VE BAHÇELER

PARK VE BAHÇELER
30 Mayıs 2024 12:02

Eşbaşkan Şedal, yerel tohumları toprakla buluşturdu

İşte yapılan açıklama:

"Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanımız Neslihan Şedal Edremit İlçesi Süphan Mahallesi'nde bulunan Seralarda incelemelerde bulundu. Eşbaşkan Şedal, ziyaret sırasında yerel tohumların ekimini gerçekleştirdi. 


Van Büyükşehir Belediyesi Ekolojik bir kent için çalışmalarını sürdürüyor. Edremit İlçesi Süphan Mahallesi'nde bulunan seralarda yıllık binlerce süs bitkileri üretimi yapılırken Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanımız Neslihan Şedal alanda incelemelerde bulundu.

Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ve 25 bin metrekare üzerine kurulu son teknoloji ile donatılmış doğalgazlı seraları gezen Eşbaşkan Şedal’e, Genel sekreter yardımcıları ve ilgili daire başkanları eşlik etti. 

Ziyaretin devamında Eşbaşkan Şedal ve beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından üretilen yerel tohumları inceledi. 

Yerel tohumları toprakla buluşturan Eşbaşkan Şedal, “Çiftçilere yönelik desteklerimiz sürecek. Üreticimize destek olmaya ve sağlıklı gıdaya ulaşmasına yönelik çalışmalarımızı başlatacağız. Yerel tohumun gelişmesine yönelik projelerimizin yakın zamanda startını vereceğiz” dedi.

İncelemelerin ardından Eşbaşkan Şedal, teknik ekiplerden bilgi alarak alandan ayrıldı."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN