Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

TARIM VE SU..!

TARIM VE SU..!
04 Haziran 2024 15:58

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, dağlardan gelen su arazilere ulaştırıldı.

İşte yapılan açıklama:

"Van Büyükşehir Belediyesinin çiftçilerin topraktan daha fazla verim alabilmeleri için kırsal kesimlerde yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.


Van’ın 13 ilçe ve merkezinde tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, doğal kaynak sularından çiftçilerin maksimum verim alabilmeleri için de projelerine devam ediyor. Bu kapsamda İpekyolu ilçesi Gövelek (Ermanıs) mahallesinin yüksek kesimlerinden gelen kaynak sularını arazilerine ulaştırmak isteyen yurttaşlar, atıl durumda bulunan eski toprak kanalın temizliği için Büyükşehir Belediyesi’nden talepte bulundu. Yaklaşık 2 kilometrelik kanal güzergâhında inceleme yapan ekipler, kendi öz kaynaklarıyla 3 günlük çalışmanın ardından toprak kanalda arazilere su akışını yeniden sağladı.


Kaynak sulardan yeterince verim alamadıklarını anlatan Mahalle Muhtarı Hüsnü Tefiye, çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Arazilerini verimli bir şekilde sulayabildiklerini belirten Muhtar Tefiye, arazilerinde daha fazla ürün hasılatı yapabileceklerini ifade etti."

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN