Türkmenoğlu
Elite World Go Hotel

YOL ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

YOL ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
25 Haziran 2024 13:56

Edremit Belediyesi: “Edremit ‘te yol yapım çalışması birçok koldan eş zamanlı sürüyor.”

İşte yapılan açıklama:

“Edremit Belediyesi ilçe genelinde başlattığı yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Birçok mahallede eş zamanlı olarak süren çalışmalar kapsamında yol stabilize, kilitli parke ve düzenleme çalışması yapılıyor.

 

Van’ın Edremit Belediyesi ilçedeki yol yapım ve düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından birçok mahallede eş zamanlı olarak yapılan çalışmalar kapsamında ilçeye yeni yollar kazandırılıyor, mevcut yolların kilitli parke, stabilize ve asfalt tamiri yapılıyor.

 

İki mahallenin yolları parke taşıyla döşeniyor

 

İlçeye bağlı Enginsu (Xerekanês)  mahallesinde haftalar önce başlattığı yol yapım çalışmasının sonuna gelen belediye ekipleri, bu kapsamda mahalle içi yollarında 26 bin M2 kilitli parke taşı, 8 bin M2 bordür taşı serimi yaptı. Çalışmalar sonucunda mahallenin tozlu ve çamurlu yolları modern bir görünüme kavuştu. Belediye, Enginsu Mahallesi ile eş zamanlı olarak Andaç (Mars) Mahallesi’nde de yol parke çalışması başlattı. Ekiplerin mahalledeki çalışmaları sürüyor.

 

Yol düzenleme çalışmaları hızlandırıldı

 

Diğer taraftan Memur-Sen Toki mevkiinde, yapımı süren çevre yoluna yeni bağlantı yolları kazandıran belediye ekipleri, Süphan ve Eminpaşa mahallelerinde doğalgaz hattının çekilmesi sonucu tahrip olan yollardaki asfaltı tamir ediyor. Belediye, aynı mahallelerde drenaj çalışması da gerçekleştiriyor.”

Yorum Ekle

kod


Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN