Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

ŞİİR DE BİZİM KİTAPLAR DA

ŞİİR DE BİZİM KİTAPLAR DA
01 Haziran 2018 19:18

VAYAB 'dan kütüphaneye şiirli kitap desteği...

Van Şair ve Yazarlar Birliği (VAYAB) sanatsal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Kurulduğu günden beri yaptığı etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren VAYAB Ramazan ayında da boş durmuyor.


VAYAB üyeleri Van İl Halk Kütüphanesi ile birlikte organize edilen, ‘Yerel Şair ve Yazarlar Okuyucular ile buluşuyor’ adlı dinleti kapsamında hem şiirler okudular hem de Van İl Halk Kütüphanesi’ne kitap desteğinde bulundular.


Şairler; Ümit Kayaçelebi, Yaşar Adıyaman, Ercan Ulutaş, Mustafa Işık, Erdal Şahin ve Adnan Özkan okuyucular ile buluştu ve oldukça güzel dakikalar yaşandı.  


VAYAB Yaşar Adıyaman yaptığı açıklamada, “Bizler VAYAB üyeleri olarak Van’a kültür, sanat ve edebiyat alanında düzenli çalışmalar yapmaktayız. Bu noktada ilimizin halk kütüphanesi ile de bir şiir dinletisi yaparak hem keyifli bir sohbet ortamı oluşturalım dedik, hem de kütaphanemize belli bir sayıda kitap desteğinde bulunmak istedik. İyi de yaptık programımıza katılan tüm okuyuculara teşekkür ederim” dedi.  


Van İl Halk Kütüphanesi Müdürü Faysal İnan, “Biz her zaman sanatçılarımızın yanında olduk. Bugün de şair ve yazarlarımız ile kütüphane müdavimlerine farklı bir ortam sunmak istedik. VAYAB kütüphanemize sağ olsunlar kitap desteğinde bulundular. Duyarlılıkları için VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman ve tüm şairlerimize sonsuz teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı. 


Program katılımcıların birlikte çektikleri hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 


Haber: Ercan Ulutaş 


Yorum Ekle

kod


MEMLEKETİM VAN KAPAK

Şifa kaynağı

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR

Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN