Türkmenoğlu
Hürriyet Koleji

MERHUM TURGUT ÖZAL HATIRLANDI

MERHUM TURGUT ÖZAL HATIRLANDI
07 Haziran 2018 20:27

Türkiye’de gönüllerde yer alan Turgut Özal, nasıl hatırlandı?

Vanlı çocuklardan Kudüs'e mektup. Yarışmayı Turgut Özal Anadolu Lisesi'nden Aleyna Kar kazandı. Böylece Turgut Özal adı yeniden anıldı.


Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Van Şair ve Birliği ( VAYAB )’ın organize ettiği " Vanlı Çocuklardan Kudüs ' e mektup var" yarışması kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


Van Büyükşehir Belediyesi İpekyolu etkinlik çadırında sunuculuğunu Hakan Pütün'ün yaptığı programda düzenlenen ödül törenine çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı. 


Jüri komisyon başkanı Prof. Dr. Zeki Taştan, söz konusu yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Vanlı Çocuklardan Kudüs e mektup var’ yarışmasına Van ve ilçelerinde çok büyük bir rağbet oldu. Elimize toplam 263 tane mektup ulaştı. Bunları değerli jüri üyelerimiz; Ümit Kayaçeelebi, Yaşar Adıyaman, Betül Orhan, Mustafa Işık, Ercan Ulutaş, Şükrullah Yavuzer ve Adnan Özkan ile birlikte çok titiz bir şekilde 7 mektuba indirgedik. Her yarışmada olduğu gibi ancak bir kaç tanesine ödül verebiliyoruz. Amaç çocuklarımıza ödülden ziyade kutsal değerlerimize sahip çıkmamız gerektiği bilincini aşılamaktır. Bu yarışmaya destek veren başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zafer Şahin ve VAYAB başta olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı. 


VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman ise,  “Biz VAYAB ailesi olarak şehrimizin sanatına, kültürüne hizmet etmekle kalmayıp dinimizin kutsal ve manevi değerlerine de çok daha fazla önem vermekteyiz. Söz konusu " Vanlı Çocuklardan Kudüs e mektup var " yarışmasını da bu doğrultuda organize ettik. Ödüllere sponsor noktasında AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin sağolsunlar destek oldu. Burada kendisine çok teşekkür ederim ve bu anlamlı yarışmada birinci olan Aleyna Kar yavrumuz başta olmak üzere dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.  


Program jüri üyelerinin dereceye giren öğrencilere verdikleri Hediye Kitap Seti ve ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.İşte dereceye giren mektuplar...


1. Olan Mektup: Aleyna Kar Tuşba Turgut Özal Anadolu Lisesi 

2. olan Mektup: Semanur Sayıner Edremit Borsa İstanbul MTA Lisesi

3. olan Mektup: Esra Akcan İpekyolu Niyazi Türkmenoglu Anadolu Lisesi

4.olan Mektup Hatun Şen Özalp Ağabey Özbey Anadolu Lisesi 

5.olan Mektup: Selinay Yıldız İpekyolu Vestel MTA Lisesi

6.olan Mektup: Nazlı Bağı Erciş Karakoyunlu Anadolu Lisesi ( Mansiyon Ödülü )

7. olan Mektup: Abdulstar Fırat Edremit Necmetin Erbakan Anadolu imam hatip lisesi (Mansiyon Ödülü )
Yorum Ekle

kod


MEMLEKETİM VAN KAPAK

Şifa kaynağı

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR

Adres: Cumhuriyet Caddesi İş Bankası Karşısı İşlek İş Merkezi Kat:1 No:1 İpekyolu / VAN